10.02.2025 16:34
Як отримати статус учасника бойових дій (УБД) добровольцям

Міністерство у справах ветеранів України та Координаційний центр з надання правничої допомоги роз’яснюють, як отримати статус учасника бойових дій добровольцям, які захищали країну в перший місяць повномасштабного вторгнення у складі добровольчих та інших військових формувань.
Надання статусу УБД регулює постанова Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413.
Статус УБД надає Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера, яка утворена Мінветеранів.
Для отримання статусу УБД потрібно подати через ЦНАП або поштою міжвідомчій комісії Мінветеранів:
- заяву (додаток 8 до Порядку № 413);
- фото (3х4 см, кольорове, матове);
- нотаріально завірений документ, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти (якщо заяву подає законний представник або уповноважена особа);
- довідку ВПО (якщо заявник – ВПО);
- довідку про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (додаток 6 Порядку № 413) (далі – Довідка).
Якщо Довідки немає, замість неї можна подати:
- свідчення (заяву) не менше трьох осіб про період безпосередньої участі особи у здійсненні заходів для оборони України. Серед них обов’язково має бути командир підрозділу або добровольчого формування;
- або свідчення (заяву) не менше двох осіб про період безпосередньої участі особи у здійсненні заходів для оборони України та медичні документи, що підтверджують отримання поранення, контузії, каліцтва під час безпосередньої участі у здійсненні таких заходів.
В обох випадках кожен свідок повинен мати статус УБД та/або статус особи з інвалідністю внаслідок війни та документально підтвердити свою участь у здійсненні заходів для оборони України за період, за який вони свідчать.
Усі свідчення мають бути нотаріально завіреними.
Якщо особі відмовили в наданні статусу УБД, вона може усунути причину відмови і подати документи знову або оскаржити це рішення відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» та/або в судовому порядку.
Отримати безоплатну правничу допомогу можна за телефоном 0800-213-103 (понеділок – п’ятниця до 08:00 до 18:00) або очно в найближчому бюро чи в консультаційному пункті у ЦНАП.
Поділитись
Дізнайтеся також
16/01/2025
Увага! Тимчасово недоступні реєстри МінЮсту!
16/01/2025
Запрошуємо актуалізувати Ваші дані
Усі повідомлення